Dermaceutic Mela Cream

Marka/Prodhuesi: Dermaceutic

Çmimi: 7.770,0 Lekë

.

11.100,0 Lekë7.770,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Kremi Mela minimizon shfaqjen e njollave dhe njëtrajtëson lëkurën.

  • Vegane
  • Pa parfum
  • Pa silikon


Përbërësit kryesor:

-Niacinamid

Agjent ndriçues që pengon transferimin e melanosomeve. Njihet gjithashtu si vitamina B3 ose vitamina PP dhe ndihmon në pakësimin e skuqjes së lëkurës.

 

-Retinol

Agjent kundër plakjes që nxit prodhimin e kolagjenit për të luftuar shenjat e fotoplakjes dhe përmirëson strukturën e lëkurës.

 

-Acidet salicilike dhe mandelike

BHA dhe AHA që reduktojnë kohezionin ndërkorneocitor duke shkatërruar lipidet që lidhin qelizat e jashtme të epidermës me vetitë e tyre keratolitike.

 

-Acidi fitik

Ndriçues dhe antioksidant AHA që ka një veprim sinergjik për të ndriçuar lëkurën kur përdoret me acid glikolik.

 

-Ekstrakti i jamballit

Agjent zbardhues që rregullon shpërndarjen e melaninës (agjent përgjegjës për njollat) për të ndihmuar në homogjenizimin e lëkurës.

 

Përbërësit: 

Water (Aqua), Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Kojic Acid, Niacinamide, Arbutin, Mandelic Acid, Salicylic Acid, Glycyrrhetinic Acid, Retinol, Phytic Acid, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Tocopherol, Undecylenoyl Phenylalanine, Polysorbate 20, Ceteareth-12, Glycerin, Lecithin, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Cetearyl Sulfate, Disodium Phosphate, BHA, Dipotassium Phosphate, BHT, Sodium hydroxide, Sodium Benzoate. 


Paketimi: 30 ml

Forma Famaceutike
Serum
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
30 ml

Aplikojeni një herë në ditë në fytyrë të pastër, duke u fokusuar veçanërisht në zonat e pigmentuara. Filloni me 2 herë në javë, duke rritur frekuencën në mënyrë progresive. Rekomandohet trajtim për 3 muaj.

0.1184
614.7 KB