Mustela Hydra Bébé Facial Cream

Marka/Prodhuesi: Mustela

Çmimi: 1.200,0 Lekë

Krem hidratues për fytyrën që nga dita e parë e lindjes.

1.200,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Krem në formë fluide, hidratues për fytyrën e bebes. Formuluar me 86 % përbërës me origjinë natyrale: Avocado Perseose® – përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar, që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore. Vaj jojoba – hidraton. Vitaminë E – mbron lëkurën nga agresionet, duke e mbajtur të butë dhe elastike. Gjalpë Karite – zbut dhe mbron epidermën nga agresionet e jashtme. Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik. Tolerancë e lartë. Hipoalergjenik – formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike. Pa parfum, pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol.


Përbërësit

AQUA/WATER/EAU, GLYCERYL STEARATE, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, PETROLATUM, CYCLOPENTASILOXANE, CETYL PALMITATE, LAURETH-23, 1,2-HEXANEDIOL, CETEARETH-20, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, CARBOMER, DIMETHICONOL, GLYCERYL CAPRYLATE, CETEARETH-12, CETEARYL ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, CITRIC ACID, PENTYLENE GLYCOL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT.


Paketimi: 40 ml.

Aplikohet në fytyrën e bebes dhe të fëmijës, në mëngjes dhe mbrëmje.

0.1001
605.32 KB