La Roche Posay Niacinamide 10 Serum

Marka/Prodhuesi: La Roche Posay

Çmimi: 5.062,5 Lekë

.

5.625,0 Lekë5.062,5 Lekë
Shtoje në Shportë

La Roche Posay Pure Niacinamide 10 është një serum ditor, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës me veprim kundër njollave të errëta.

I pasuruar me Niacinamid të pastër dhe ujë të burimeve termale La Roche Posay, jo vetëm që lufton njollat e errëta, por edhe parandalon rishfaqjen e tyre. Në të njëjtën kohë, zbut, rafinon dhe barazon tonin e lëkurës. Lufton njollat dhe shenjat, problemet me hiperpigmentimin dhe tonin e pabarabartë të lëkurës.


Përbërësit kryesorë:

•10% Niacinamide i pastër, përbërësi i tij yll. Me përfitime të shumta për lëkurën, ofron një veprim antioksidant, qetësues dhe depigmentues. Për shkak të këtij veprimi të trefishtë, është ideal për trajtimin e njollave me një komponent inflamator të lidhur. Kjo sepse do të qetësojë lëkurën, duke favorizuar njëtrajtshmërinë e saj. Përveç kësaj, duke pasur parasysh veprimin e tij qetësues, ai minimizon ndjeshëm mundësinë e rishfaqjes së njollave të errëta.

•PHE-Resorcinol ofron veprim kundër njollave dhe barazon tonin e lëkurës.

•Hepes, një përbërës me veprim eksfolues, nxit qarkullimin e qelizave, duke përmirësuar kështu strukturën e lëkurës dhe duke ndihmuar në reduktimin e dukshëm të njollave sipërfaqësore.

•Acidi Hyaluronik, me një veprim hidratues dhe riparues në barrierën e lëkurës. Esenciale për ruajtjen e ekuilibrit të ujit dhe tolerancës së lëkurës.

Uji termal i burimit La Roche Posay ofron butësi dhe rehati për lëkurën e ndjeshme. Meqenëse ka përqendrime të larta të selenit, është i pakrahasueshëm kur bëhet fjalë për promovimin e biodiversitetit të mikrobiomës së lëkurës. Me pak fjalë, ky aktiv zbut dhe forcon lëkurën.

Me një teksturë të lehtë, të përthithur shpejt, ofron një përfundim prej kadifeje të kombinuar me një aromë delikate të këndshme. Jo me vaj.


Ingredientët

Aqua/​Water/​Eau, Niacinamide, Glycerin, Alcohol Denat, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Dimethicone, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Octyldodecanol, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Tin Oxide, Sorbitan Oleate, Dimethiconol, Cetearyl Ethylhexanoate, Isohexadecane, Sodium Hyaluronate, Phenylethyl Resorcinol, Poloxamer 338, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Isopropyl Myristate, Citric Acid, Xanthan Gum, Polysorbate 80, Acrylamide/​Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Tocopherol, Phenoxyethanol, Mica, Ci 77891/​Titanium Dioxide, Parfum/​Fragrance


Paketimi: 30 ml

Forma Famaceutike
Serum
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
30 ml

Serumi i Niacinamide 10 mund të përdoret në mëngjes dhe në mbrëmje pasi nuk është fotosensibilizues. Përdoreni si hapin e parë pas larjes së fytyrës dhe më pas vendosni hidratuesin.

0.124
615.41 KB