La Roche Posay Effaclar K(+)

Marka/Prodhuesi: La Roche Posay

Çmimi: 2.880,0 Lekë

.

3.200,0 Lekë2.880,0 Lekë
Shtoje në Shportë

La Roche-Posay Effaclar K(+) është një krem specifik për lëkurën e yndyrshme me njolla. Tekstura ultra e freskët dhe ultra e lehtë siguron hidratim pa lënë mbetje yndyrore në lëkurë dhe veprimi eksfoliant i LHA rigjeneron sipërfaqen e lëkurës për një strukturë më të lëmuar dhe për të parandaluar bllokimin e poreve.

Patenta Airlicium ndihmon në kontrollin e prodhimit të sebumit deri në 8 orë. Brenda 1 muaji lëkura transformohet: lëkura bëhet më e lëmuar, poret nuk janë të bllokuara dhe lëkura është më pak e shndritshme për shkak të reduktimit të mbiprodhimit të sebumit.


Karakteristikat

-Tekstura: xhel;

-Indikimet e lëkurës: njollat, grumbullimi i qelizave të vdekura;

-Koha e aplikimit: mëngjes;

-Mosha: 12+;

-Lloji i lëkurës: e yndyrshme në mikse;

-Përfitimet kryesore: rafinon strukturën e lëkurës, pa vaj, hidraton, veprim antioksidues;

-Formuluar pa: parabene.


Përbërësit kryesorë

-LHA ka një veprim mikro-eksfoliant për të rigjeneruar sipërfaqen e lëkurës dhe për të hequr qelizat e vdekura;

-Airlicium kontrollon prodhimin e sebumit;

-Vitamina E siguron një mbrojtje antioksiduese për lëkurën kundër radikalëve të lirë.


Ingredientët

Aqua/​Water, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Dimethicone, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, Ammonium Polyacryldimethyltauramide/​Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Zinc, Pca, Sarcosine, Sodium Hydroxide, Silica, Silica Silylate, Perlite, Carnosine, Disodium EDTA, Capryloyl Salicylic Acid, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Acrylates Copolymer, Cetyl Alcohol, Butylene Glycol, Tocopherol, Parfum/​Fragrance


Paketimi: 40 ml

Forma Famaceutike
Xhel
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
40 ml

Aplikoni La Roche-Posay Effaclar K(+) në mëngjes, në lëkurë të pastruar në fytyrë dhe qafë.

0.1293
614.42 KB