Vichy Capital Soleil UV-Age Daily SPF 50+

Marka/Prodhuesi: Vichy

Çmimi: 2.790,0 Lekë

.

3.100,0 Lekë2.790,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Capital Soleil UV Age Daily është një krem me mbrojtje të lartë SPF50+ UV A PF 46 me një teksturë të lëngshme uji që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e rrezatimit UV dhe ndotjes, ndërkohë që synon shenjat ekzistuese të plakjes së fotove.

Kremi diellor me spektër të gjerë UVA dhe UVB, i pasuruar me aktivë të fuqishëm dermatologjikë: Peptide, Niacinamide dhe Vitaminë E kombinuar me teknologjinë e shumëpatentuar Netlock, mbron lëkurën dhe ndihmon në korrigjimin e rrudhave dhe njollave të errëta të shkaktuara nga UV, ndërkohë që forcon lëkurën. funksioni i barrierës mbrojtëse.


Përbërësit kryesorë:

– Teknologji Netlock e shumëpatentuar

– 1% vitaminë E

– Kompleksi i peptideve 4%.

– 2% niacinamide

– 10% Ujë Mineralizues Vullkanik Vichy + Fraksione Probiotike


Ingredientët

Aqua/​Water, Alcohol Denat, Diisopropyl Sebacate, Silica, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, C12-22 Alkyl Acrylate/​Hydroxyethylacrylate Copolymer, Propanediol, Niacinamide, Drometrizole Trisiloxane, Perlite, Tocopherol, Caprylic/​Capric Triglyceride, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Rice Protein, Hydroxyethylcellulose, Pentylene Glycol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Vitreoscilla Ferment, Parfum/​Fragrance


Paketimi: 40 ml


Forma Famaceutike
Leng
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
40 ml

Aplikojeni çdo mëngjes si hapi i fundit i rutinës suaj të kujdesit të lëkurës, 20 minuta përpara ekspozimit në diell.

0.13
614.34 KB