The Ordinary Retinol 1% in Squalane

Marka/Prodhuesi: The Ordinary

Çmimi: 1.690,0 Lekë

.

1.690,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Retinol 1% në Squalane ofron një solucion pa ujë që përmban 1% retinol – një përbërës që përmirëson pamjen e rrudhave të imëta dhe rrudhave dinamike që lindin nga humbja e kolagjenit dhe elastinës, ndërkohë që përmirëson teksturën dhe tonin. Për më tepër, kjo formulë e nivelit fillestar ka dhe squalane, një përbërës hidratues i cili rrit hidratimin dhe ndihmon në luftimin e thatësisë që mund të shoqërohet me përdorimin e retinolit.


Përshtatet: Të gjithave lëkurave

Format: Anhydrous Serum

Këshilla: Filloni me Retinol 0,2% në Squalane dhe ngadalë shkoni deri në Retinol 0,5% në Squalane dhe Retinol 1% në Squalane.

Shënim: Pasi të hapet, kjo formulë duhet të ruhet në frigorifer dhe të përdoret brenda një periudhe tre mujore.

Kujdes: Retinoidet mund ta bëjnë lëkurën më të ndjeshme ndaj rrezatimit UV. Mbrojtja nga dielli është veçanërisht e rëndësishme kur përdorni retinoidë.

Shënim: Kur jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, rekomandohet të shmangni çdo produkt për kujdesin e lëkurës që përmban retinoidë, si p.sh. formulimet me Granactive Retinoid ose Retinol.

Funksioni: Pa shkëlqim, shenja të plakjes, suport antioksidant, parregullsi në tonin e lëkurës


Përbërësit: Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Retinol, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydroxymethoxyphenyl Decanone, BHT.

Sasia: 30 ml

Forma Famaceutike
Serum
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo

Aplikoni disa pika ne fytyre ne mbremje.

Mos e përdorni me produkte të tjera retinoide. Përdorni mbrojtje nga dielli gjatë ditës.

Kujdes: Retinoli mund të shkaktojë acarim, skuqje dhe lëkurë, veçanërisht rreth syve dhe gojës, në fazat e hershme të përdorimit, ndërkohë që lëkura rrit tolerancën.

Vendoseni në frigorifer pas hapjes.

Nëse shfaqet acarim, shpëlajeni, ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek. Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve në lëkurë te padëmtuar.

Këshillohet patch-testing përpara përdorimit. Mbajeni larg fëmijëve.


Përdorimi: 3 muaj pas hapjes


0.1926
601.67 KB