The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution

Marka/Prodhuesi: The Ordinary

Çmimi: 2.290,0 Lekë

.

2.290,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Solucioni tonifikues 7% i acidit glikolik është një eksfoliant që ndihmon në përmirësimin e patërtisë së lëkurës, balancimin e tonit të pabarabartë dhe teksturën me kalimin e kohës. Kjo formulë përmban një derivat të Tasmanian Pepperberry me origjinë bimore, i cili ndryshon në ngjyrë sezonalisht dhe ky ndryshim i ngjyrës mund të jetë i dukshëm në vete formulën herë pas here. Me pKa afër pH, formula ka një ekuilibër ideal midis kripës dhe aciditetit, duke maksimizuar efektivitetin e acidit dhe duke reduktuar acarimin.

Funksioni: Shenja të plakjes, pa shkëlqim, teksturë të parregullt, parregullsi në tonin e lëkurës

Përshtatet: Të gjitha lëkurave


Përbërësit: Aqua (Water), Glycolic Acid, Rosa Damascena Flower Water, Centaurea Cyanus Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Propanediol, Glycerin, Triethanolamine, Aminomethyl Propanol, Panax Ginseng Root Extract, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Aspartic Acid, Alanine, Glycine, Serine, Valine, Isoleucine, Proline, Threonine, Histidine, Phenylalanine, Glutamic Acid, Arginine, Pca, Sodium Pca, Sodium Lactate, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Hexyl Nicotinate, Dextrin, Citric Acid, Polysorbate 20, Gellan Gum, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Chloride, Hexylene Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

Sasia: 240 ml


Forma Famaceutike
Tonik
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
240 ml

Perdoreni jo me shpesh se nje here ne dite, ne menyre ideale ne mbremje.

Pas larjes se fytyres, lageni nje cope pambuku me formulen dhe fshijeni fytyren dhe qafen. Mos e perdorni ne lekure te ndjeshme, te qeruar ose te demtuar. Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me syte. Mos e shpelani. Vazhdoni me produkte shtese per kujdesin e lekures sipas nevojes.

Nese shfaqet acarim, shpelajeni, nderprisni perdorimin dhe konsultohuni me nje mjek. Perdoreni vetem sipas udhezimeve ne lekure te pademtuar.Keshillohet patch-testing perpara perdorimit.

Kujdes: Ky produkt përmban një acid alfa hidroksi (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit. Përdorni krem kundër diellit, vishni veshje mbrojtëse dhe kufizoni ekspozimin ndaj diellit gjatë përdorimit të këtij produkti dhe për një javë më pas.

Përdorimi: 12 muaj pas hapjes


0.1247
615.16 KB