The Ordinary Ascorbic Acid 8% (Vitamin C 8%) + Alpha Arbutin 2% Serum

Marka/Prodhuesi: The Ordinary

Çmimi: 2.150,0 Lekë

.

2.150,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2% është bërë me dy nga përbërësit zbardhuës më të njohur në kujdesin e lëkurës. Formula e tij pa ujë kombinon vitaminën C të drejtpërdrejtë dhe një përqendrim të lartë të alpha arbutinit për të përmirësuar dukshëm pigmentimin dhe për të balancuar tonin e pabarabartë të lëkurës. Me veti të avancuara antioksidante, mbron lëkurën nga efektet vizuale të dëmtimit të shkaktuar nga stresorët mjedisorë, duke ndihmuar në ruajtjen e një lëkure më rrezatuese. Ky formulim mund të ndihet paksa “i yndyrshëm” për disa sekonda pas aplikimit, pavarësisht faktit se është plotësisht pa vaj.Funksioni:

Pa shkëlqim, Shenja të plakjes Suport antioksidues Parregullsi në tonin e lëkurës

Përshtatet:

Të gjitha lëkurave

Përbërësit:

Propanediol, Ascorbic Acid, Alpha-Arbutin.

Sasia:

30 ml

Forma Famaceutike
Serum
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
30 ml

Aplikoni disa pika ne fytyre ne mengjes dhe ne mbremje. Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me syte. Perdorni mbrojtje nga dielli gjate dites.

Nëse shfaqet acarim, shpëlajeni, ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek.Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve në lëkurë te padëmtuar.

Këshillohet patch-testing përpara përdorimit.

Përdorimi: 6 muaj pas hapjes


0.1276
614.2 KB