The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution

Marka/Prodhuesi: The Ordinary

Çmimi: 1.390,0 Lekë

.

1.390,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Solucioni i Acidit Salicilik 2% është një serum me bazë uji i bërë me një përqendrim optimal të acidit salicilik i cili synon parregullsitë e teksturës duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës që mund të bllokojnë poret. Dhe për shkak se promovon eksfolimin, ky solucion ndihmon në reduktimin e dukshëm të kongjestionit, duke i lënë vendin lëkurës të jet më e ndritshme dhe më e pastër. I përshtatshëm për përdorim edhe nga adoleshentët me lëkurë të prirur ndaj akneve.


Funksioni: Shenja të plakjes, pa shkëlqim, suport antioksidant, parregullsi në tonin e lëkurës

Përshtatet: Të gjitha lëkurave


Përbërësit: Aqua (Water), Saccharide Isomerate, Cocamidopropyl Dimethylamine, Salicylic Acid, Hydroxyethylcellulose, Polysorbate 20, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Sasia: 30 ml

Forma Famaceutike
Serum
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
30 ml

Udhezimet:

Aplikojeni nje here ne dite ne mbremje.

Aplikoni nje pike te vogel ne zonen e synuar ose aplikoni nje sasi te vogel ne fytyre per perdorim te pergjithshem. Mos e perdorni ne lekure te ndjeshme, te qeruar ose te demtuar. Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me syte. Keshillohet patch-testing perpara perdorimit. Aplikojeni produktin sipas udhezimeve ne nje zone te vogel nje here ne dite per tre dite per te provuar nese jeni te ndjeshem ndaj ketij produkti. Nese keni irritim, urtikarie, enjtje te syve dhe gojes, fshikeza ose veshtiresi ne frymemarrje, shpelajeni, nderprisni perdorimin dhe keshillohuni menjehere me nje mjek.


Kujdes: për djegien nga dielli: Ky produkt përmban një acid beta hidroksi (BHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit. Përdorni krem kundër diellit, vishni veshje mbrojtëse dhe kufizoni ekspozimin ndaj diellit gjatë përdorimit të këtij produkti dhe për një javë më pas.

0.1255
614.88 KB