PromoPharma Vitamina C1000 Pocket

Marka/Prodhuesi: PromoPharma

Çmimi: 1.400,0 Lekë

Vitamine C 1000mg, në formë bustinash që pihen direkt pa ujë.

1.400,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Vitamina C kontribuon ne funksionimin normal te sistemit imunitar dhe ne mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Kur perdoret?

-Ne rast infeksioni

-Imunitet i ulet

-Prania e radikaleve te lira

-Tendence ndaj hemorragjive

-Anemi ( esenciale per perthithjen e substancave te tjera ushqyese si hekur, acid Folik, vitamine E)

-Brishtesi e kapilareve te gjakut

-Vaskulopati

-E nevojshme per formimin, mbrojtjen dhe stabilizimin e kolagjenit.


Perberes:

Mix di Vitamina C protetta (acido L-ascorbico e sodio ascorbato, agenti di rivestimento: talco, gommalacca, idrossipropilmetilcellulosa), fruttosio, maltodestrine, aroma, agente antiagglomerante: biossido di silicio; edulcorante: sucralosio.


Paketimi: 30 bustina


Forma Famaceutike
Pluhur
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Po

1 bustine ne dite, direkt ne goje.

0.1588
601.86 KB