Sesderma Azelac RU Depigmenting Luminous Fluid Cream SPF 50

Marka/Prodhuesi: Sesderma

Çmimi: 4.800,0 Lekë

.

4.800,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Sesderma Azelac RU Depigmenting Fluid Cream SPF 50 është një trajtim kundër njollave të errëta i cili gjithashtu përmban mbrojtje nga dielli, në mënyrë që të ndihmojë në trajtimin dhe parandalimin e hiperpigmentimeve. Ky krem fluid është i përshtatshëm për të gjithë, madje edhe ata që në përgjithësi kanë vështirësi për të gjetur një trajtim hiperpigmentimi si gratë shtatzëna, njerëzit me lëkurë të errët dhe njerëzit që vuajnë nga ndjeshmëria e lëkurës. Me një kombinim sinergjik të përbërësve aktivë, ky krem mund të përdoret për të trajtuar njollat e errëta nga të gjitha origjinat, duke përfshirë melasmën, hiperpigmentimin post-inflamator dhe njollat.


Karakteristikat

 • Tekstura: krem fluid;
 • Problemet e lëkurës: melasma, hiperpigmentim post-inflamator, njolla;
 • Koha e aplikimit: mëngjes;
 • Mosha: 15+;
 • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme;
 • Përfitimet kryesore: ndihmon në zbehjen e njollave të errëta, anti-plakje, i përshtatshëm për të gjitha nuancat e lëkurës (përfshirë lëkurën e errët), i përshtatshëm gjatë shtatzanisë;
 • Formuluar pa: parabene, retinol.


Përbërësit kryesorë

 • Kombinimi i acidit Azelaik dhe Acidit Tranexamic me 4-Butylresorcinol ndihmon në frenimin e drejtpërdrejtë të melanogjenezës dhe kontrollin e transferimit të melaninës në keratinocitet;
 • Ascorbyl Glucoside ka një veprim kundër plakjes për të mbrojtur dhe rinovuar lëkurën;
 • TGF-beta2 ndihmon në parandalimin e fotoplakjes së parakohshme;
 • Një kombinim i filtrave minerale dhe organikë ndihmon në parandalimin e pigmentimit të mëtejshëm;
 • Pigmentet e ndritshme ndihmojnë në përhapjen e dritës për një efekt të menjëhershëm ndriçues.


Përbërësit: AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BUTYLENE GLYCOL, PROPYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, CYCLOPENTASILOXANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, POLYMETHYL METHACRYLATE, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, BELLIS PERENNIS FLOWER EXTRACT, MICA, ISOSTEARYL ALCOHOL, TITANIUM DIOXIDE (NANO) TITANIUM DIOXIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-POLYPEPTIDE-9, ASCORBIC ACID, 4-BUTYLRESORCINOL, ALCOHOL, ALCOHOL DENAT, ASCORBYL PALMITATE, AZELAIC ACID, BHT, BUTYLENE GLYCOL COCOATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, CITRIC ACID, DECYL GLUCOSIDE, DIACETYL BOLDINE, DIMETHICONE, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, DISODIUM EDTA, DISODIUM PHOSPHATE, ETHYLCELLULOSE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLYCERIN, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL STEARATE, HEXYLENE GLYCOL, LECITHIN, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT, PARFUM, PHENETHYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, POLYSILICONE-11, POLYSORBATE 20, POTASSIUM PHOSPHATE, SILICA, SODIUM CHLORIDE, SODIUM CHOLATE, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHEROL, TRANEXAMIC ACID, UNDECYLENOYL, PHENYLALANINE.


Paketimi: 50 ml

Forma Famaceutike
Krem
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
50 ml

Aplikoni Sesderma Azelac RU Depigmenting Luminous Fluid Cream SPF50 çdo ditë në mëngjes, duke e aplikuar direkt në lëkurën e fytyrës, qafës dhe gjoksit. Për rezultate më të mira, përdorni Serumin Sesderma Azelac RU përpara se të aplikoni këtë produkt.

0.136
604.32 KB