Climbazole Shampoo

Marka/Prodhuesi: Froika

Çmimi: 1.890,0 Lekë

.

1.890,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Shampo dermatologjike kundër zbokthit

Pa katran


Froika CLIMBAZOLE Shampoo është një zgjidhje efektive për zbokthin persistent, me skuama dhe kruarje të skalpit. Ajo përmban:

  • Climbazole, një agjent antimykotik, i krahasueshëm me ketokonazolin, me një veprim të fuqishëm kunder Pityrosporum ovale
  • Acid Salicilik, me veprim keratolitik
  • Capryloyl Glycine, me veprim zbutës dhe rregullues të yndyrës
  • Panthenol, me veprim zbutës.

Nuk përmban katran (tar) dhe ka një aromë të këndshme; ndërkohë që baza e butë pastruese krijon shkumë dhe i bën flokët e butë dhe të lehtë për tu stiluar.


Paketimi: 200 ml


Forma Famaceutike
Shampo
Gjinia
Burra dhe Gra
Bimorë
Po
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Po
Vëllimi
200 ml

Aplikoni Climbazole Shampo në flokë të lagur dhe masazhojeni butësisht. Lëreni për pak minuta dhe shplajeni. Për një zgjidhje të përhershme të problemit të zbokthit ndiqni këto dy faza:

Faza trajtuese: përdoreni 2-3 herë në javë për 6 javë

Faza mbajtëse: përdoreni një herë në javë në mënyrë që të ruani rezultatin.


0.0942
602.02 KB