Bariésun Promo Spray Invisible SPF 50+ Baume Réparateur Free

Marka/Prodhuesi: Uriage

Çmimi: 3.600,0 Lekë

.

3.600,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Set promocional për verën me efekt mbrojtës dhe riparues.

Seti përmban:

-Uriage Bariésun Spray Invisible SPF 50+ 200 ml

-Uriage Bariésun Baume Réparateur 50 ml (falas)


Uriage Bariésun Spray Invisible SPF 50+: Falë një kompleksi mbrojtës me efikasitet të lartë , fluidi në format spraj ​​siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezatimit UVA dhe UV .

Teksturë e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të këndshme. Tolerancë e lartë dhe përthithje e menjëhershme. I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin. Mbron nga rrezatimi UV. Kompleksi i tij i filtrave siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezeve UVA dhe UVB. Parandalon tharjen e lëkurës. Formulim i plotësuar me Aquaspongines dhe ujin termal Uriage, të cilët mbrojnë lëkurën nga tharja që shkakton rrezatimi diellor.

Testuar dermatologjikisht.

Jo-komedogjenik.

Rezistent ndaj ujit.


Uriage Bariésun Baume Réparateur: Falë aromës delikate, ky balsam jep një ndjesi të menjëhershme freskie dhe rehatie në lëkurën e mbinxehur dhe të tharë nga dielli. Hidraton plotësisht lëkurën, duke zgjatur dhe intensifikuar ngjyrën e marrë. I pasuruar me Aquaspongine me veprim hidratues. Glicyrrhetinate dhe uji termal Uriage qetësojnë lëkurën pas ekspozimit në diell.

Formulim hipoalergjik

Jo komedogjenik

Testuar nën kontroll dermatologjik


Përbërësit

Uriage Bariésun Spray Invisible SPF 50+: AQUA (WATER,EAU) – DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE – ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – ISODECYL NEOPENTANOATE – DICAPRYLYL CARBONATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – GLYCERIN – TRIACONTANYL PVP – DECYL GLUCOSIDE – DIMETHICONE – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – BUTYLENE GLYCOL – PHENOXYETHANOL – C20-22 ALCOHOLS – GLUCOSE – CHLORPHENESIN – PARFUM (FRAGRANCE) – XANTHAN GUM – HYDROGENATED POLYDECENE – o-CYMEN-5-OL – TOCOPHERYL ACETATE – TREHALOSE – SODIUM HYDROXIDE – PROPYLENE GLYCOL – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE – BHT – CI 75470 (CARMINE) – CITRIC ACID – TOCOPHEROL – SODIUM CITRATE – POLYQUATERNIUM-51


Uriage Bariésun Baume Réparateur: AQUA (WATER, EAU) – PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL) – BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER – GLYCERIN – POLYSORBATE 60 – SORBITAN STEARATE – CETYL PALMITATE – GLYCERYL STEARATE – HYDROGENATED POLYDECENE – PEG-100 STEARATE – PHENOXYETHANOL – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – GLUCOSE – PARFUM (FRAGRANCE) – TRIETHANOLAMINE – GLYCYRRHETINIC ACID – DIMETHICONE – TOCOPHERYL ACETATE – o-CYMEN-5-OL – TREHALOSE – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE.

Forma Famaceutike
Spray
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra
Vëllimi
200 ml

Uriage Bariésun Spray Invisible SPF 50+: Aplikojeni në trup dhe fytyrë përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni rregullisht. Limitoni ekspozimin gjatë në diell sa më shumë që të jetë e mundur.


Uriage Bariésun Baume Réparateur: Aplikojeni në mënyrë të njëtrajtshme në lëkurë. Përsëriteni sa herë të jetë e nevojshme.

0.1428
599.84 KB