Hidraderm Hyal Liposomal Serum

Marka/Prodhuesi: Sesderma

Çmimi: 4.900,0 Lekë

.

4.900,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Serumi Hidraderm Hyal është ideal për dehidratimin e shkaktuar nga trajtimi dermatologjik ose onkologjik (kimio dhe radioterapi). Është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës edhe për ato të ndjeshme. Hidraderm Hyal është një burim i drejtpërdrejtë i acidit hialuronik, në ndryshim nga pararendësi (N-acetil D-glukozamina dhe acidi D-glukuronik), të cilët kërkojnë krijimin e mëvonshëm të molekulës. Ai përmban 3 lloje të acidit hialuronik me veti hidratuese shumështresore, nga HA me peshë të ulët molekulare që ka veti mbushëse deri te HA me molekulare të lartë që hidraton thellësisht lëkurën.


Karakteristikat

 • Tekstura: serum qumështor;
 • Problemet e lëkurës: dehidratim i rëndë;
 • Koha e aplikimit: mëngjes dhe mbrëmje;
 • Mosha: 10+;
 • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës;
 • Përfitimet kryesore: hidraton thellësisht lëkurën, anti-plakje, mbushje rrudhash.


Përbërësit kryesorë

 • Acidi hialuronik hidraton dhe ushqen thellësisht lëkurën, ndihmon Aloe Verën të rrisë sasinë e ujit në lëkurë, duke parandaluar dehidratimin;
 • Ceramidet hidratojnë, ushqejnë, mbrojnë nga faktorët e jashtëm, përshpejtojnë procesin e rigjenerimit të lëkurës dhe qetësojnë irritimin;
 • Acidet yndyrore esenciale janë përgjegjëse për rigjenerimin e lëkurës;
 • Fitosfingozina mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga radikalet e lira;
 • Liposomet e retinolit dhe retinaldehidit në përqendrime të ulëta ofrojnë një efekt kundër plakjes me një tolerancë të lartë dhe aftësi për t'u përdorur gjatë gjithë vitit.


Përbërësit: AQUA, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, HYDROGENATED POLYDECENE, CETETH-20, PROPANEDIOL, C12-15 ALKYL BENZOATE, GLYCERYL STEARATE, CYCLOPENTASILOXANE, LECITHIN, TOCOPHERYL ACETATE, RETINOL, SODIUM HYALURONATE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, PHYTOSPHINGOSINE, RETINAL, CERAMIDE EOP, ALCOHOL, CYCLOHEXASILOXANE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, CETEARYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, DISODIUM EDTA, SODIUM CHOLATE, SODIUM CHLORIDE, POLYSORBATE 20, PROPYLENE GLYCOL, CARBOMER, CHOLESTEROL, RETINYL PALMITATE, BHT, BHA, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, D-LIMONENE.


Paketimi: 30 ml

Forma Famaceutike
Serum
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
30 ml

Aplikoni serumin Sesderma Hidraderm Hyal Liposomal në fytyrën e pastruar, duke masazhuar butësisht derisa të përthithet plotësisht. Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje.

0.0816
604.01 KB