Bariésun Brume Sèche Hydratante SPF 50+

Marka/Prodhuesi: Uriage

Çmimi: 2.700,0 Lekë

.

2.700,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Falë një kompleksi mbrojtës me efikasitet të lartë, spraji me efekt hidratues siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezatimit UVA dhe UV.

Teksture jo e yndyrshme dhe me aromë të këndshme. Tolerancë e lartë dhe përthithje e menjëhershme. I përshtatshëm për fytyren dhe trupin, Mbron nga rrezatimi UV. Kompleksi i tij i filtrave siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezeve UVA dhe UVB. Parandalon tharjen e lëkurës. Formulim i plotesuar me Aquaspongines dhe ujin termal Uriage, të cilët mbrojnë lëkurën nga tharja që shkakton rrezatimi diellor.

Testuar dermatologjikisht.

Jo-komedogjenik.

Rezistent ndaj ujit.


Përbërësit

BUTANE AQUA/URIAGE WATER-CYCLOPENTASILOXANE ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE-DICAPRYLYL ETHER -ISOBUTANE-CYCLOHEXASILOXANE-ETHYLHEXYL SALICYLATE-OCTOCRYLENE NYLON 12-PROPANE-PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE-BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE GLYCERIN SODIUM CHLORIDE-PHENOXYETHANOL-GLUCOSE CHLORPHENESIN-PERFUME (FRAGRANCE)-TETRASODIUM EDTA-CITRIC ACID HYDROGENATED POLYDECENE TOCOPHERYL ACETATE TREHALOSE-ASCORBYL TETRAISOPALMITATE-BHT-POLYQUATERNIUM-51


Sasia: 200 ml

Forma Famaceutike
Spray
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
200 ml

Aplikojeni përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni rregullisht. Limitoni ekspozimin gjatë në diell sa më shumë që të jetë e mundur.

0.1111
601.92 KB