Azelaic Acid Suspension 10%

Marka/Prodhuesi: The Ordinary

Çmimi: 1.990,0 Lekë

.

1.990,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Azelaic Acid Suspension 10% % është një formulë kremoze që zbardh tonin e lëkurës dhe përmirëson dukshëm teksturën e lëkurës për shkak të një përqendrimi të lartë të acidit azelaik – një antioksidant natyral dhe efektiv që gjendet tek drithërat. Ka një potencial më të ulët acarimi sesa acidet e tjera të drejtpërdrejta, që do të thotë se është mjaft i butë për përdorim të përditshëm si pjesë e regjimit tuaj të kujdesit të lëkurës.


Ka në fokus: parregullsitë në teksturë, pa shkëlqim, tone të pabarabartë të lëkurës, pamje e skuqur

I përshtatshëm për: Të gjithë llojet e lëkurave

Tekstura: Suspension

Përbërësit aktiv: Acid Azelaik


Veçoritë e produktit:

  • Oil-free
  • Pa alkol
  • Pa gluten
  • Produkte vegan
  • Cruelty free


Përbërësit: Aqua (Water), Isodecyl Neopentanoate, Dimethicone, Azelaic Acid, Dimethicone/Bis-Isobutyl Ppg-20 Crosspolymer, Dimethyl Isosorbide, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysilicone-11, Isohexadecane, Tocopherol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Isoceteth-20, Polysorbate 60, Triethanolamine, Ethoxydiglycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Sasia: 30 ml

Forma Famaceutike
Krem
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
30 ml

Aplikoni një sasi të vogël në fytyrë në mëngjes dhe në mbrëmje.

Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë dhe gojën.

Përdorni mbrojtje nga dielli gjatë ditës.

Nëse shfaqet acarim, shpëlajeni, ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek.

Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve në lëkurë të padëmtuara


0.1346
602.84 KB