Capileov Anti-Hair Loss

Marka/Prodhuesi: Nutreov

Çmimi: 2.300,0 Lekë

.

2.300,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Kapsulat Nutreov Capileov kundër rënies së flokëve janë një shtesë ushqimore e rekomanduar në rast të humbjes së papritur, të bollshme dhe shumë të shpeshtë të flokëve. Kjo formulë është një risi që vepron intensivisht në shkaqet e humbjes së flokëve.

Formula unike përmban përbërës aktivë me origjinë bimore dhe vitamina:

Ekstrakt Serenoa Repens, me origjinë bimore, mbështet rritjen natyrale të flokëve.

Kompleksi 5a Blocker, kompleks ekskluziv me dozë të lartë, i cili përmban ekstrakte të cajit jeshil dhe qepës, të zgjedhur për efektivitetin e tyre.

Zinku dhe Vitamina B8 kontribuojnë në ruajtjen e flokëve normalë.

Vitamina B6 promovon sintezën normale të cisteinës, aminoacideve përbërëse të keratinës.

Vitamina E dhe zinku kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ.

Pa dioksid titaniumi.


Përbërësit: Vitis Vinifera L. Vaj i fares së rrushit , Kapsulë xhelatinoze (Bovine), Ekstrakt vajor i palmës Florida Serenoa Repens (W. Bartram) e vogël, Trigliceride me zinxhir të mesëm , Ekstrakt ujor i gjetheve të çajit jeshil Camellia Sinensis (L.) Kuntze , L-Cistinë , L- Taurinë ,Agjentë trashës: Mono dhe digliceride të acideve yndyrore ,Vitaminë E (DL-Alfa-Tokoferil Acetat), Vitamina B3 (Nikotinamid), Zink (Oksid Zinku), Ekstrakt i thatë portokalli Citrus Sinensis (L.) Osbeck ,Emulsifikues: Lecitina e lulediellit , Vitaminë B5 (Pantotenat-D kalciumi), Ekstrakti i thatë i qepës Allium Cepa L. ,Vitaminë B1 (Mononitrat tiaminë) ,Vitaminë B6 (Hidroklorur pirodiksine), Vitaminë B2 (Riboflavinë), Vitamina A (Palmitat retinili), Vitaminë B8 (D- Biotinë) , ngjyrues ushqimor: E141


Paketimi: 30 kapsula

Forma Famaceutike
Kapsule
Gjinia
Burra dhe Gra
Bimorë
Po
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Vëllimi
0 ml

Merrni 1 kapsulë në ditë në mëngjes gjatë mëngjesit me një gotë ujë për të paktën 3 muaj. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Nuk është i përshtatshëm për fëmijët dhe adoleshentët që janë ende në rritje, për gratë që janë shtatzëna ose që duan të mbeten shtatzënë ose që ushqejnë me gji dhe për gratë në postmenopauzë. Nuk rekomandohet marrja e tij pa ushqim.

0.1044
602.86 KB