Low pH Good Morning Gel Cleanser

Marka/Prodhuesi: COSRX

Çmimi: 1.400,0 Lekë

.

1.400,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Me një pH te balancuar, formula e laresit Low pH Good Morning Gel Cleanser është e ngjashme me nivelin e pH natyral të lëkurës. Formula efektive e xhelit punon për të hequr mbetjet e prodhuara nga lëkura gjatë gjumit, duke e lënë lëkurën të pastër dhe te lemuar pas larjes.

Një dozë e shëndetshme e vajit të pemës së çajit është ideale për tipet e lëkures të yndyrshme. Kjo funksionon për të zvogëluar pamjen e poreve të zgjeruara dhe për të kontrolluar prodhimin e tepërt të sebumit. E shkëlqyeshme për të gjitha llojet e lëkurës! Prisni një çehre të rafinuar që është e hidratuar, e pastruar tërësisht dhe jashtëzakonisht e rehatshme.


PËRBËRËSIT KRYESOR


-Saccharomyces ferment: fermenti i saccharomyces përbërësi përmban enzima që tregohet se vrasin bakteret shkaktare te akneve. Në kujdesin e lëkurës, ky përbërës përdoret si një agjent pastrues që minimizon rritjen e baktereve të dëmshme.


-Ekstrakti i Ulmusit: fillimisht një ekstrakt bimor i përdorur në mjekësinë kineze, ky përbërës ka karbohidrate që lidhin ujin - galaktozë dhe glukozë. Ai e bën përbërësin një hidratues të shkëlqyeshëm për lëkurën dhe gjithashtu është provuar të jetë anti-inflamator në lëkurë.


-Vaji i gjetheve të pemës së çajit: ka efekte të forta antibakteriale, antivirale dhe antifungale.


-Allatonin: një përbërës i shkëlqyeshëm që qetëson dhe zbut lëkurën duke e mbrojtur atë dhe promovuar shërimin.


Niveli pH:5,3+-1


Ingredientët

Water, cocoamidopropyl betaine, sodium lauroyl methyl isethionate, polysorbate 20, styrax japonicus branch/fruit/leaf extract, butylene glycol, saccharomyces ferment, cryptomeria japonica leaf extract, nelumbo nucifera leaf extract, pinus palustris leaf extract, ulmus davidiana root extract, oenothera biennis (evening primrose) flower extract, pueraria lovata root extract, melaleuca alternifolia (tea tree) leaf oil, allantoin, caprylyl glycol, ethylhexylglycerin, betaine salicylate, citric acid, ethyl hexanediol, 1,2-hexanediol, trisodium ethylenediamine disuccinate, sodium benzoate, disodium EDTA.


Sasia: 150 ml

Forma Famaceutike
Lares
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Po
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra

Larësi mund të përdoret në mëngjes dhe në darkë pasi keni hequr make up-in.


0.0833
601.55 KB