Bariésun Promo Crème Hydratante SPF 50 + Eau Thermale Free

Marka/Prodhuesi: Uriage

Çmimi: 3.100,0 Lekë

.

3.100,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Seti përmban:

-Uriage Bariésun Crème Hydratante SPF 50+ 50 ml

-Uriage Eau Thermale 50 ml (falas)


Uriage Bariésun Crème Hydratante SPF 50+: Falë një kompleksi mbrojtës me efikasitet të lartë , ky krem ​​siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezatimit UVA dhe UVB . Teksturë e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të këndshme.

-Tolerancë e lartë dhe përthithje e menjëhershme.

-Mbron nga rrezatimi UV

-Kompleksi i tij i filtrave siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezeve UVA dhe UVB.

-Parandalon tharjen e lëkurës

-Formulim i plotësuar me Aquaspongins dhe ujin termal Uriage, të cilët mbrojnë lëkurën nga tharja që shkakton rrezatimi diellor.

-Testuar dermatologjikisht.

-Jo-komedogjenik.


Uriage Eau Thermale: Ujë termal freskues, qetësues dhe hidratues që mund të përdoret çdo ditë. Përbëhet nga elemente gjurmë dhe minerale, duke i dhuruar lëkurës shkëlqim natyral.

Pas 1 ore rrit hidratimin e lëkurës me 32%.

-Veprim hidratues

Falë përbërjes së mineraleve afër NMF (Faktori Natyral Hidratues) të lëkurës, ka një veprim unik hidratues.

-Veprim qetësues

Falë pranisë së lartë të kripërave të kalciumit dhe magnezit, ndihmon në qetësimin e lëkurës së ndjeshme.

-Veprim mbrojtës

Veprimi i silicit forcon filmin hidrolipidik të lëkurës. Përveç kësaj, falë mineraleve, ndihmon në rigjenerimin e barrierës së lëkurës.


Përbërësit

Uriage Bariésun Crème Hydratante SPF 50+: AQUA (WATER, UAE) – DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE – ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE – DICAPRYLYL CARBONATE – ETHYLHEXYLTRIAZONE – ISODECYL NEOPENTANOATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – NYLON-12 – GLYCERIN – TRIACONTANYL PVP – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – C20 22 ALCOHOLS – DIMETHICONE – BUTYLENE GLYCOL – PHENOXYETHANOL – DECYL GLUCOSIDE – GLUCOSE – XANTHAN GUM – CHLORPHENESIN – PERFUME (FRAGRANCE) – HYDROGENATED POLYDECENE – O-CYMEN-5-OLPYLENE – GLUCOSIDE – XANTHAN GUM – CHLORPHENESIN – PERFUM (FRAGRANCE) – HYDROGENATED POLYDECENE – O-CYMEN-5-OLPYLENE – TOCOPYLENE – TOCALYLENE – TOCOPYLENE – TOCALYMEN-5-PROPYLATE – TOCOPYLATE – TOCOPYLENE – TOCOPYLATE BHT – CI 75470 (CARMINE) – CITRIC ACID – TOCOPHEROL – SODIUM CITRATE – POLYQUATERNIUM-51


Uriage Eau Thermale: AQUA

Forma Famaceutike
Krem
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
50 ml


Uriage Bariésun Crème Hydratante SPF 50+: Përpara ekspozimit, aplikoni një sasi të mjaftueshme për të mbuluar plotësisht zonën e ekspozuar në diell.

Aplikojeni çdo 2 orë, veçanërisht pas djersitjes ose notit.

Minimizoni ekspozimin në diell sa më shumë që të jetë e mundur.

Mos i ekspozoni bebet dhe fëmijët e vegjël gjatë në diell.


Uriage Eau Thermale: Aplikojeni disa herë në ditë sipas nevojës në fytyrë ose trup. Lëreni të veprojë

0.0988
604.13 KB