Genové Dermatologics Pilopeptan Anti Hair Loss Shampoo

Marka/Prodhuesi: Genové Dermatologics

Çmimi: 2.860,0 Lekë

.

2.860,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Me 4 përbërësit e saj aktivë, shampoja për rënien e flokëve Pilopeptan stimulon fazën anagjene të rritjes së flokëve, duke rritur qarkullimin e gjakut në flokë, në mënyrë që përbërësit e saj aktivë të arrijnë në gjëndrat e flokëve.

Përbërja e saj pa sulfate përmban agjentë që përveç mbrojtjes së flokëve, i japin atyre shkëlqim, forcë dhe vitalitet.

Përmban peptide, ekstrakte frutash dhe ekstrakte të pemës së çajit që i japin forcë folikulave të flokëve për shkak të vetive të tyre antioksiduese.

Përmban keratinë të hidrolizuar, stimulon mikroqarkullimin duke ndihmuar rritjen e flokëve.

Vitamina B5, agjentë që mbrojnë, i japin shkëlqim dhe zbusin flokët.

Për efekt më të dukshëm shoqërohet me suplementin kundër rënies së flokëve Pilopeptan.


Përbërësit: ACRYLATES COPOLYMER. AQUA. BETAINE. BUTYLPARABEN. CAMELLIA SINENSIS EXTRACT. CITRUS MEDICA LIMONUM EXTRACT. ETHYLPARABEN. GLYCERIN. HEXYLENE GLYCOL. HYDROLYZED KERATIN. ISOBUTYLPARABEN. METHYLPARABEN. PANTHENOL. PARFUM. PHENOXYETHANOL. POLYQUATERNIUM-7. POTASSIUM COCOYL HYDROLYZED COLLAGEN. PROPYLPARABEN. PYRUS MALUS EXTRACT. SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT.


Paketimi: 250 ml

Forma Famaceutike
Shampo
Gjinia
Burra dhe Gra
Bimorë
Po
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Po
Vëllimi
250 ml

Aplikohet në skalp të lagur, duke masazhuar me lëvizje rrethore për të hequr papastërtitë. Shpëlahet dhe përsëritet duke masazhuar sërish dhe lihet të veprojë për disa minuta.


0.0993
614.19 KB