The Vitamin C 23 Serum

Marka/Prodhuesi: COSRX

Çmimi: 2.380,0 Lekë

.

2.380,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Nje serum shumë i koncentruar me 23% vitamine C te paster që zbeh shenjat e akneve dhe ndriçon teksturen, duke rigjallëruar lëkurën pa jete. Formulë hipoalergjike, e stabilizuar e stabilizuar që thyen nocionin e paramenduar se vitamina C e pastër është irrituese. Ky serum perbehet nga dy shtresa me shtresë vaji sipër për të ruajtur freskinë dhe për të vonuar oksidimin. 

Përbërësit kryesorë

▶Vitamina C

- Zbeh shenjat e akneve dhe ndriçon tonin e lekures duke bllokuar sintezën e melaninës të shkaktuar nga ekspozimi UV

- Agjent i fuqishëm antioksidues që largon radikalet e lira dhe mbron nga dëmtimet qelizore duke e mbajtur lëkurën të shëndetshme

- Promovon sintezën e kolagjenit për të përmirësuar shenjat e hershme të plakjes, duke zvogëluar linjat e imëta dhe duke rritur elasticitetin.

 

▶ Tokotrienol

- Super vitamina E, ka një efekt antioksidues deri në 50 herë më të madh se tokoferoli

- Punon në sinergji me vitaminën C për të dyfishuar efektivitetin

- Pengon prodhimin e melaninës për të pastruar njollat dhe për të ndriçuar çehre

 

▶ Hialuronat natriumi

- Mban ekuilibrin e niveleve të lagështisë

- Stabilizon strukturën e lëkurës

 

▶ Allantoin

– Qetëson dhe lehtëson irritimin

- Ashtu si vitamina C dhe super vitamina E, largon radikalet e lira për një efekt më të madh antioksidues


Përbërësit: Water, Ascorbic Acid(23%), Propanediol, Dimethicone, Tromethamine, Panthenol, Ethyl Ascorbyl Ether, Squalane, Caffeine, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Sodium Sulfite, Disodium EDTA, Glutathione, Adenosine, Acetyl Glucosamine, Gardenia Florida Fruit Extract, Allantoin, Dextrin, Tocotrienols, Tocopherol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Butylene Glycol, Arginine, Niacinamide, Pentylene Glycol, Alcohol Denat., Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Methyl Trimethicone, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Beta-Carotene


Sasia: 20 ml

Forma Famaceutike
Serum
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
20 ml

Tundeni shishen para përdorimit. Aplikoni 2 pika në gjithë fytyrën dhe masazhojeni butësisht derisa të përthithet nga lëkura. Të përdoret në mëngjes dhe/ ose në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës. Pas hapjes së produktit shishja duhet ruajtur në frigorifer.

0.1178
603.7 KB