Moisturizing Cream

Marka/Prodhuesi: Cerave

Çmimi: 1.600,0 Lekë

.

1.600,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Ndërsa një barrierë e dëmtuar e lëkurës mund të çojë në thatësi dhe kruajtje, një krem hidratues me acid hialuronik dhe ceramide mund të ndihmojë. Duke hidratuar lëkurën dhe duke rivendosur pengesën e saj natyrale, një krem me këta përbërës mund të ndihmojë për lëkurën e thatë deri në shumë të thatë të përmirësojnë pamjen dhe ndjesinë e lëkurës.

Kremi hidratues CeraVe përfshin 3 ceramide thelbësore që punojnë së bashku për të bllokuar largimin e hidratimit të lëkurës dhe ndihmojnë në rivendosjen e barrierës mbrojtëse të saj.

Teknologjia MVE enkapsulon ceramidet për të siguruar shpërndarje efikase brenda barrierës së lëkurës dhe lëshim të ngadaltë me kalimin e kohës. Mbështet barrierën mbrojtëse të lëkurës, shumë kohë pasi të keni mbaruar aplikimin. I zhvilluar me dermatologë dhe i përshtatshëm për lëkurën e thatë dhe shumë të thatë të fytyrës dhe trupit, ky krem hidratues, jo i yndyrshëm, përthithet shpejt. Teknologjia e patentuar MVE Delivery ndihmon në çlirimin e një rrjedhe të qëndrueshme të përbërësve hidratues gjatë ditës dhe natës.

I përshtatshëm për lëkurë të thatë dhe shumë të thatë në fytyrë dhe trup.

Teknologjia MVE: sistem i patentuar shpërndarjeje cliron vazhdimisht përbërës hidratues për hidratim përgjattë 24-orëve

Ceramidet: Ndihmojnë në rivendosjen dhe ruajtjen e barrierës natyrale të lëkurës

Acidi hialuronik: Ndihmon në ruajtjen e lagështisë natyrale të lëkurës

Jo komedogjen, pa aromë.


Përbërësit: AQUA / WATER / EAU, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETYL ALCOHOL, CETEARETH-20, PETROLATUM, POTASSIUM PHOSPHATE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, CARBOMER, DIMETHICONE, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, SODIUM HYALURONATE, CHOLESTEROL, PHENOXYETHANOL, DISODIUM EDTA, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, TOCOPHEROL, PHYTOSPHINGOSINE, XANTHAN GUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN


Paketimi: 177 ml

Forma Famaceutike
Krem
Grupmosha
Për të gjithë
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
177 ml

Aplikoni një shtresë të mjaftueshme aq shpesh sa të jetë e nevojshme, ose siç udhëzohet nga mjeku juaj dermatolog

0.1033
600.43 KB