Azelac RU Depigmenting Gel Cream

Marka/Prodhuesi: Sesderma

Çmimi: 5.000,0 Lekë

.

5.000,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Kremi Xheli Azelac RU është një trajtim hiperpigmentimi që mund të përdoret për të trajtuar çrregullimet e pigmentimit si melasma, njollat e errëta nga plakja, njollat, njollat hormonale ose hiperpigmentimi për shkak të ekspozimit në diell. Tani në një formulim xhel-krem, Azelac RU ka qenë një bestseller në trajtimet e hiperpigmentimit për shkak të rezultateve të shkëlqyera dhe ndjeshmërisë së ulët të shkaktuar. Ky produkt vepron në prodhimin e melaninës për ta reduktuar atë për të parandaluar dhe hequr njollat e errëta ekzistuese, duke çuar në lëkurë më të shndritshme dhe reduktim të zonave të errëta. I përshtatshëm për të gjitha llojet dhe tonet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme dhe lëkurën e errët.


Karakteristikat

 • Tekstura: xhel-krem;
 • Problemet e lëkurës: fotoplakje, melasma, hiperpigmentim post-inflamator;
 • Koha e aplikimit: mëngjes dhe mbrëmje;
 • Mosha: 15+;
 • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme;
 • Përfitimet kryesore: ndihmon në zbehjen e njollave të errëta, anti-plakje, i përshtatshëm për të gjitha tonet e lëkurës (përfshirë lëkurën e errët);
 • Formuluar pa: parabene.


Përbërësit kryesorë

 • Kombinimi i acideve azelaike dhe tranexamike me ekstraktin e jamballit dhe 4-butilresorcinol ndihmon në frenimin e drejtpërdrejtë të melanogjenezës dhe kontrollin e transferimit të melaninës në keratinocitet;
 • Lignin Peroxidase ndihmon në degradimin e melaninës ekzistuese në mënyrë që të zbehet njollat tashmë ekzistuese;
 • Undecinoil Phenylalanine parandalon lidhjen e hormonit alfa-MSH me receptorin e tij dhe nxitjen e sintezës së melaninës;
 • Askorbyl Glucoside dhe Retinol kanë një veprim kundër plakjes për të mbrojtur dhe rinovuar lëkurën.


Përbërësit: AQUA PROPANEDIOL PARAFFINUM LIQUIDUM CYCLOPENTASILOXANE LECITHIN ARACHIDYL ALCOHOL ALCOHOL CETYL ALCOHOL UNDECYLENOYL PHENYLALANINE TRANEXAMIC ACID RETINOL RETINAL PALMITOYL TRIPEPTIDE-5 NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-7 NIACIN MORUS ALBA ROOT EXTRACT GLYCYRRHETINIC ACID DIACETYL BOLDINE BELLIS PERENNIS (DAISY) FLOWER EXTRACT BAKUCHIOL AZELAIC ACID ASCORBYL GLUCOSIDE 4-BUTYLRESORCINOL 3-O-ETHYL ASCORBIC ACID NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-OLIGOPEPTIDE-1 NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE 40 SH-POLYPEPTDE 2 NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-POLYPEPTIDE-76 DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER BEHENYL ALCOHOL ARACHIDYL GLUCOSIDE TRITICUM VULGARE GERM EXTRACT PROPYLENE GLYCOL CARBOMER CYCLOHEXASILOXANE XANTHAN GUM DIMETHICONE POLYSORBATE 20 CITRUS GRANDIS FRUIT EXTRACT SODIUM CHOLATE POLYSILICONE-11 SODIUM HYDROXIDE BUTYLENE GLYCOL BHT TOCOPHERYL ACETATE DISODIUM EDTA TOCOPHEROL GLYCERYL STEARATE ASCORBYL PALMITATE SILICA SODIUM CHLORIDE ISOCETETH-10 CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE GLYCERYL OLEATE GLYCERIN DECYL GLUCOSIDE CITRIC ACID TROMETHAMINE HYDROCHLORIC ACID BHA HEXYLENE GLYCOL CAPRYLYL GLYCOL DIPOTASSIUM PHOSPHATE HYDROXYPROPYL CYCLODEXTRIN POTASSIUM PHOSPHATE PHENOXYETHANOL ETHYLHEXYLGLYCERIN POTASSIUM SORBATE PARFUM


Paketimi: 50 ml

Forma Famaceutike
Xhel
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
50 ml

Aplikoni kremin Sesderma Azelac RU Gel çdo ditë në mbrëmje në lëkurë të pastër, duke e aplikuar direkt në zonat e prekura me një masazh të lehtë.

0.0784
597.37 KB