Uriage Bariésun Mineral Stick SPF 50+

Marka/Prodhuesi: Uriage

Çmimi: 1.800,0 Lekë

.

1.800,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Stick me mbrojtje shumë të lartë është formuluar specifikisht për lëkurën intolerante ndaj filtrave kimike, parfumeve dhe konservuesve. I lehtë për t'u aplikuar dhe rezistent ndaj ujit, stick-u garanton mbrojtje dhe tolerancë shumë të lartë në zonat më delikate të lëkurës. Falë një kompleksi foto mbrojtës 100% mineral, lekura e ndjeshme mbrohet nga UVA-UVB. I pasuruar me gjalpë shea dhe vitaminat C dhe E, stick-u siguron mbrojtje intensive kundër thatësisë dhe ka veprim antioksidues.

Rezistent ndaj ujit

Pa arome

I testuar dermatologjikisht


Përbërësit

OCTYLDODECANOL TITANIUM DIOXIDE NANO] -SYNTHETIC WAX-BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2-BUTYLENE GLYCOL COCOATE-ZINC OXIDE NANO]-CERA ALBA (BEESWAX)-CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)-HYDROGENATED CASTOR OIL-DIPENTAERYTHRITYL TETRAHYDROXYSTEARATE/TETRAISOSTEARATE -STEARIC ACID-ALUMINA AQUA/EAU URIAGE-MICA- RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL TOCOPHERYL ACETATE-BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER-CI 77492 (IRON OXIDES) TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE-CI 77491 (IRON OXIDES) ASCORBYL PALMITATE


Sasia: 8 g

Forma Famaceutike
Stick
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
0 ml

Përpara ekspozimit, aplikoni një sasi të mjaftueshme për të mbuluar plotësisht zonën e ekspozuar në diell. Minimizoni ekspozimin në diell sa më shumë që të jetë e mundur. Aplikojeni çdo 2 orë, veçanërisht pas djersitjes ose notit. Mos i ekspozoni bebet dhe fëmijët e vegjël gjatë në diell.0.1266
613.91 KB