Repaskin Invisible Light Texture Facial Sunscreen SPF 50

Marka/Prodhuesi: Sesderma

Çmimi: 3.000,0 Lekë

.

3.000,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Kremi mbrojtës ndaj diellit për fytyrën me teksturë të lehta Sesderma Repaskin është një krem dielli jashtëzakonisht i lëngshëm që përthithet shpejt dhe lë një çehre pa shkëlqim. Teknologjia e mbrojtjes nga dielli Sesderma kombinon katër aspekte të ndryshme të mbrojtjes nga dielli, duke përfshirë përbërësit e mbrojtjes nga dielli, mbrojtjen kundër dritës infra të kuqe, veprimin antioksidues dhe enzimat riparuese, sipas teknologjisë nano. Kjo siguron një mbrojtje të gjerë që nuk lë gjurmë të bardha në lëkurë dhe e lë lëkurën me një pamje mat.


Karakteristikat

 • Tekstura: fluide;
 • Problemet e lëkurës: ekspozimi në diell, lëkura e yndyrshme;
 • Koha e aplikimit: mëngjes, para ekspozimit në diell;
 • Mosha: 15+;
 • Lloji i lëkurës: lëkurë normale në të yndyrshme;
 • Përfitimet kryesore: mbron nga rrezatimi diellor, pa gjurmë të bardha, përthithet shpejt;
 • Formuluar pa: parabene.


Përbërësit kryesorë

 • Një kombinim i faktorëve mbrojtës fizik dhe kimik që mbrojnë nga rrezatimi UVA, UVB dhe IR;
 • Ekstrakti Thermus Thermophilus është në gjendje të mbrojë nga dëmtimet e rrezatimit IR falë aftësisë së tij për t'u aktivizuar nga drita dhe nxehtësia;
 • Një koktej antioksidant i katër përbërësve të ndryshëm (ekstrakti i çajit jeshil, S. mariannum, ergothioneine dhe pterostilbene) siguron mbrojtje kundër radikaleve të lira dhe parandalon plakjen e parakohshme;
 • Dy enzima riparuese, Ses-Photolyase dhe Ses-Endonuclease, ndihmojnë në korrigjimin e dëmtimeve të ADN-së të shkaktuara nga ekspozimi diellor.


Përbërësit: AQUA, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, BUTYLENE GLYCOL, PROPYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, POLYMETHYL METHACRYLATE, CYCLOPENTASILOXANE, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, TITANIUM DIOXIDE (NANO), * ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ALCOHOL, ARABIDOPSIS THALIANA EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE, BHT, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, CITRIC ACID, DECYL GLUCOSIDE, DIMETHICONE, DISODIUM EDTA, ERGOTHIONEINE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLYCERIN, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL STEARATE, HEXYLENE GLYCOL, HYDROCHLORIC ACID, LECITHIN, MICROCOCCUS LYSATE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, PLANKTON EXTRACT, POLYSILICONE-11, POLYSORBATE 20, POTASSIUM SORBATE, RESVERATROL DIMETHYL ETHER, SILICA, SODIUM CHLORIDE, SODIUM CHOLATE, SODIUM HYDROXIDE, THERMUS THERMOPHILLUS FERMENT, TOCOPHEROL.


Paketimi: 50 ml

Forma Famaceutike
Krem
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
50 ml

Aplikoni kremin kundër diellit të fytyrës Sesderma Repaskin Invisible Texture Light në mëngjes, si hapi i fundit i rutinës së kujdesit të lëkurës. Riaplikoni pas 2 orësh ekspozimi, larje ose tharje me peshqir.

0.1158
600.6 KB