Hidraderm Hyal Facial Cream

Marka/Prodhuesi: Sesderma

Çmimi: 4.000,0 Lekë

.

4.000,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Kremi Hyal Hidraderm përmban tre lloje të acidit hialuronik të shoqëruar me një teknologji që lejon një veprim hidratues me shumë shtresa. Prandaj, është projektuar për lëkurë të dehidratuar për shkak të faktorëve të jashtëm si ajri i thatë/ftohti/detergjentët, faktorët e brendshëm duke përfshirë plakjen ose ekzemën dhe trajtimet dermatologjike. Ky krem hidratues i fytyrës funksionon në nivele të ndryshme të lëkurës, duke qenë se përdor pesha të ndryshme molekulare të acidit hialuronik. HA me peshë të lartë molekulare siguron menjëherë hidratim dhe butësi, ndërsa HA me peshë të ulët molekulare redukton dukshëm rrudhat. Së fundi, HA me peshë shumë të ulët molekulare hidraton thellë dhe riparon rrudhat e thella.


Karakteristikat

  • Tekstura: krem fluid;
  • Problemet e lëkurës: dehidratim, rrudha të shkaktuara nga lëkura e dehidratuar;
  • Koha e aplikimit: mëngjes dhe mbrëmje;
  • Mosha: 15+;
  • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme;
  • Përfitimet kryesore: i përshtatshëm edhe për lëkurat më të ndjeshme, hidraton thellësisht lëkurën, mbush rrudhat e shkaktuara nga dehidratimi.


Përbërësit kryesorë

Tre pesha të ndryshme molekulare të acidit hialuronik ndihmojnë në hidratimin e thellë të lëkurës, duke reduktuar kështu thellësinë e rrudhave të shkaktuara nga dehidratimi.


Përbërësit: Aqua, Propylene Glycol, Tribehenin Peg-20 Esters, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Propanediol, Hydrogenated Polydecene, Polymethyl Methacrylate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Lecithin, Glyceryl Behenate, Alcohol, Polysilicone-11, Acrylates/C10-30, Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Xanthan, Gum, Triethanolamine, Sodium Chloride, Sodium Cholate, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, D-Limonene.


Paketimi: 50 ml

Forma Famaceutike
Krem
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
50 ml

Aplikoni kremin e fytyrës Sesderma Hidraderm Hyal në fytyrë dhe qafë dhe masazhojeni derisa të përthithet plotësisht nga lëkura. Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje.

0.0772
599.99 KB