Cistidil 500 mg tablets

Marka/Prodhuesi: Idi Farmaceutici

Çmimi: 999,0 Lekë

.

999,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Cistidil 500 mg përdoret kryesisht si ndihmës në terapi specifike si ndaj akneve, dermatitit atrofik, psoriazës dhe ndaj rënies së flokëve.


Çfarë është dhe për çfarë shërben?


Cistidil është një ilaç që përmban cistinë levorotatore. Ky formulim siguron përthithje më të lehtë edhe në zorrë. Nuk ka efekt teratogjen dhe mund të përdoret edhe gjatë shtatzënisë ose gjatë ushqyerjes me gji. I lehtë për t'u marrë, ato janë të indikuara edhe për përdorim në cikle 2 ose 3 mujore. Ato nuk kanë efekte të veçanta të padëshiruara nëse ndiqni me përpikëri udhëzimet në fletëudhëzuesin e paketimit.


Përbërësit: Përveç cistinës levorotatore, tabletat Cistidil përmbajnë eksipientë të rëndësishëm si: Niseshte orizi, Laktoza, Polietileni glikol 6000, Kripë natriumi, niseshte karboksimetil, stearat magnezi.

Formati: Kuti me 30 tableta. Përdorimi oral.

Forma Famaceutike
Tableta
Grupmosha
Të rritur

Si ta përdorni


Ne rekomandojmë dy ose katër tableta në ditë gjatë vakteve. Trajtimi mund të vazhdohet edhe për dy ose tre cikle mujore. Tabletat mund të gëlltiten drejtpërdrejt ose të përtypen (nëse personi ka një ndjeshmëri të veçantë gastrike). Cistina levorotatore që përmbahet në tableta në fakt përthithet lehtësisht në zorrë.

0.0973
596.65 KB