Roséliane Anti-Redness Cream SPF 30

Marka/Prodhuesi: Uriage

Çmimi: 2.350,0 Lekë

.

2.350,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Formulim i lehtë, jo i yndyrshëm i cili minimizon faktorët kryesorë që shkaktojnë rosacea duke mbrojtur sistemin vaskular të lëkurës.

Siguron komfort të menjëhershëm gjatë aplikimit, duke e lënë lëkurën të butë, të hidratuar dhe të qetësuar.

I pasur me ujin termal Uriage me veti hidratuese dhe qetësuese dhe me Cérasterol-2F i cili ristrukturon në mënyrë të qëndrueshme barrierën e lëkurës. Ekstraktet e ginseng dhe algave të kuqe forcojnë muret vaskulare, duke minimizuar shfaqjen e tyre në sipërfaqen e lëkurës.

Mbrojtje e lartë kundër rrezatimit UVA dhe UVB.

Kombinimi i kompleksit TLR2-Regul dhe kompleksit SKSR, (Specific Kallikrein-5-Regulator), patente e re e regjistruar nga Uriage, rregullon aktivitetin e Kallikrein-5, proteazes përgjegjëse për inflamacionet dhe problemet vaskulare, e cila shfaq veti qetësuese të fuqishme.

Jo komedogjenik.

Testuar dermatologjikisht.


Përbërësit:

AQUA (WATER, WATER) ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE ETHYLHEXYL SALICYLATE ETHYLHEXYLTRIAZONE DICAPRYLYL CARBONATE DIMETHICONE ISONONYL ISONONANOATE, BIS ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE POLYMETHYL METHACRYLATE TAPIOCA STARCH STEARETH 2 STEARETH-21 HYDROXYETHYL ACRYLATE/ SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER BUTYLENE GLYCOL PHENOXYETHANOL PERFUME (FRAGRANCE) CETYL ALCOHOL. CHLORPHENESIN BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS O-CYMEN-5-OL. TOCOPHERYL ACOHOL O-RANGE O-CYMEN-5-OLLE GASOLINE SEEED-O-AMBER-5-0-ROSE-O-AMERYL ACCOHOL-O XANTHOLSEIN O-RIPAN O-ROSE-O-XANTHOLSEIN O-ROSE-O-PYSIL 60-0-AMERYL O SEED-O-O ROSE SORBITAN ISOSTEARATE POLYMETHYLSILSESQUIOXANE SORBITOL CITRIC ACID. ASIATICOSIDE PHYTOSPHINGOSINE BHT PANAX GINSENG ROOT EXTRACT MALTODEXTRIN CI 14700 (RED 4) TOCOPHEROL ASCOPHAGYLLIS EXODTRACT ASPOSAGYLLIS EXODTRACT ARMATA EXTRACT POTASSIUM SORBATE


Sasia: 40 ml

Forma Famaceutike
Krem
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
40 ml

Aplikojeni në mëngjes në të gjithë fytyrën në lëkurë të pastër dhe të tharë paraprakisht.

Shmangni kontaktin me sytë.

0.0993
603.14 KB