Hydragenist Cream-Gel + Cica Filler Serum

Marka/Prodhuesi: Lierac

Çmimi: 5.440,0 Lekë

Hydragenist Gel Cream + Cica filler serum I përshtatshëm për lëkura normale-mikse.

6.400,0 Lekë5.440,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Paketimi përmban:

1.Hydragenist Xhel-krem që hidraton, mbush dhe redukton rrudhat e vogla duke rioksigjenuar lëkurën. Formula e tij është e pasuruar me pudër orizi matifikuese. Për lëkura normale dhe mikse.


Përbërës aktivë:


-Oksigjen biomimetik – nxit oksigjenimin qelizor për një hidratim intensiv

-Acid Ialuronik – rehidraton dhe shtrin lëkurën

-Vitamina C, E, B5 dhe B6 – antioksiduese, hidratuese dhe kundër moshës

-Pudër Orizi – efekt matifikues


2.Cica- Filler serum kundër rrudhave dhe rigjenerues, i formuluar për të luftuar shenjat e moshës.

I frymëzuar nga mekanizmi i riparimit qelizor, ky serum përmban 1 përbërës aktiv me veprim retinol-like të gjeneratës së re: Bakuchiol. Ky përbërës aktiv me origjinë natyrale është më efikas se retinoli duke vepruar mbi stimulimin e sintezës së kolagjenit, pa efekte dytësore.

Kompleksi bimor që përmban Alchemilla, Edera, Equisetum (bishti i kalit) ndihmon në rekuperimin e dendësisë së epidermës, ndërsa koncentrati Hyalu-3 shtrin, hidraton dhe rimbush në sipërfaqe dhe në thellësi të lëkurës.


Përbërës aktivë:


- Bakuchiol kundër moshës

-Kompleks Alchemilla-Edera-Equisetum

-Koncentrat  Hyalu-3 rimbushës i lëkurës


Paketimi: Hydragenist Xhel-krem 50 ml+ Serum Cica-Filler 10 ml.

Forma Famaceutike
Krem
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Po
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
0 ml

Hydragenist Xhel-Krem: Aplikoni kremin në fytyrë në mëngjes dhe/ose në darkë, të vetëm ose pas serumit hidratues.


Cica-Filler Serum: Aplikojeni në mëngjes dhe mbrëmje, mbi të gjithë fytyrën, duke u përqendruar më shumë në zonat me më shumë rrudha.

0.125
602.69 KB