Crème SPF 30

Marka/Prodhuesi: Avene

Çmimi: 2.900,0 Lekë

Krem mbrojtës nga dielli për lëkura të ndjeshme normale të thata.

2.900,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Formulim që ofron mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj rrezatimit UVB. Është rezistent ndaj ujit dhe mbron lëkurën nga veprimi oksidues i radikaleve të lira.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. DIISOPROPYL ADIPATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. ËATER (AQUA). ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. BUTYLENE GLYCOL. CETEARYL ISONONANOATE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. VP/EICOSENE COPOLYMER. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DECYL GLUCOSIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. HYDROGENATED PALM GLYCERIDES. HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.


Paketimi: 50 ml

Forma Famaceutike
Krem
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra

Aplikohet në fytyrë rreth 15 minuta para ekspozimit në diell.

0.0871
601.11 KB