Alta Care Keto-Z Shampoo

Marka/Prodhuesi: Alta Care

Çmimi: 1.500,0 Lekë

.

1.500,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Keto-Z me një formulim të ri kombinon 3 përbërës të fuqishëm: 

Octopirox,Triclosan dhe Climbazole, të cilat janë anti-alergjik, antibakterial dhe antifungal.

Këto 3 përbërës ndihmojnë për rregullimin e lëkurës, pastrimin nga bakteret dhe myku që mund të shkaktojnë diskomfort. Studimet kanë treguar se 1 person nga 3 është i prekur nga sëmundjet e lëkurës si alergjia, inflamacioni, infeksioni mykotik, infeksioni bakterial ose infeksioni i përzier. Nëse nuk trajtohen në kohë, ato mund të bëhen më të rënda dhe të vështira për t’u eleminuar.

Kjo është arsyeja pse shumë mjekë rekomandojnë përdorimin e shampos mjekësore KETO-Z, nga Alta Care Laboratoires, si një trajtim i linjës së parë në rast të skuqjes së lëkurës; në mënyrë që të rregulloni lëkurën pa qenë shumë agresive ose duke e bërë atë më të ndjeshme. Kombinimi i Octopirox, Triclosan dhe Climbazole tregoi rezultate shumë të mira brenda një jave për të qetësuar infeksionet e lëkurës dhe diskomfortin.


Përbërësit: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Laureth-4, Propylene Glycol, Cocamide Dea, Polyquaternium7, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Peg/Ppg -20/6 Dimethicone, Triclosan, Piroctone Olamine, Climbazole, Zinc Pyrithione, Panthenol, Pyridoxine Hcl, Benzyl Salicylate, Citric Acid, Undecylenic Acid, Parfum, Linalool, Styrene/Acrylates Copolymer, D-Limonene.


Paketimi: 200 ml

Forma Famaceutike
Shampo
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Po
Bimorë
Po
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
200 ml

Shampoja KETO-Z duhet të aplikohet në trup ose në skalp dhe të lihet 5 minuta para se të shplahet.

0.0923
614.28 KB