Bioderma Photoderm Spot-Age (SPF 50+)

Marka/Prodhuesi: Bioderma

Çmimi: 3.200,0 Lekë

.

4.000,0 Lekë3.200,0 Lekë
Shtoje në Shportë

Bioderma Photoderm Spot-Age SPF 50+ është një krem ​​anti-oksidues kudër njollave i cili ofronmbrojtje shumë të lartë nga dielli.

Ky trajtim kombinon fuqinë e 3 përbërësve aktivë të njohur nga dermatologët, dhe filtrat e diellit për mbrojtje me spektër të gjerë. Parandalon dhe promovon zvogëlimin e shenjave të dukshme të fotoplakjes (njolla, rrudha dhe humbje e qëndrueshmërisë):


Patenta Biprotection Cellular

 – mbrojtje e brendshme, ruan dhe stimulon mbrojtjen natyrore të lëkurës nga efektet e dëmshme të diellit.

Vitamina E dhe Vitamina C

 – ofrojnë një mbrojtje shtesë antioksidante dhe ndihmojnë në parandalimin e shfaqjes së njollave të reja.

Centella Asiatica

 – parandalon ndryshimin e shtresave dermale dhe rigjeneron lëkurën.

Hidraton për një kohë të gjatë, gjendja e lëkurës përmirësohet me shpejtësi, njollat ​​veniten dhe rrudhat zbuten.


Jo-komedogjene.


Përbërësit: Aqua/Water/Eau, Dibutyl Adipate, Octocrylene, Methylene, Bis-Benzotriazolyl, Tetramethylbutylphenol [Nano], Propanediol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ascorbyl Glucoside, Corn Starch Modified, Dicaprylyl Ether, Silica, Tocopherol, Cetearyl Alcohol, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Coco-Glucoside, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, Squalane, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Citric Acid, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Polysorbate 60, Rhamnose, Propylene Glycol, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Sorbitan Isostearate, fructooligosaccharides, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Fragrance (Parfum).


Sasia: 40 ml

Forma Famaceutike
Krem
Grupmosha
Të rritur
Me Arome
Jo
Bimorë
Jo
Gjinia
Burra dhe Gra
Vëllimi
40 ml

Hapi 1: Aplikojeni të vetëm ose pas kremit të ditës.

Hapi 2: Aplikoni një sasi të bollshme para aplikimit në diell (aplikimi i një sasie të vogël ul nivelin e mbrojtjes)

Hapi 3: Riaplikoni përpara dhe pas notit, sportit apo fërkimeve të lëkurës.


0.1155
615.23 KB